دانلود با لینک مستقیم فایل(پاورپوینت درس 12 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی)

نوع فایل: power point فرمت فایل: ppt and pptx قابل ویرایش 31 اسلاید قسمتی از متن پاورپوینت: درس 12 تحولات هویتی جهان اجتماعی ((علل بیرونی)) ارتباط جهان های اجتماعی در چه صورتی به تحولات فرهنگی منجر می شود؟ ارتباط و دادوستد جهان های اجتماعی مختلف با یپاورپوینت درس 12 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی||زِد تی50634123|ztk50402910|دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 12,جامعه شناسی,پایه دهم انسانی,قسمت تحولات هویتی جهان اجتماعی
پاورپوینت درس 12 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 31 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


درس 12 تحولات هویتی جهان اجتماعی
((علل بیرونی)) ارتباط جهان های اجتماعی در چه صورتی به تحولات فرهنگی منجر می شود؟
ارتباط و دادوستد جهان های اجتماعی مختلف با یکدیگر عادی و متداول است، ولی این ارتباط می تواند شکل های مختلفی داشته باشد. چه شکلی از ارتباط به گسترش و پیشرفت یک جهان اجتماعی منجر می شود و چه شکلی از آن، تحولات فرهنگی را به دنبال می آورد؟ ((صرفه جویی، مصرف نکردن نیست، بلکه درست مصرف کردن است)). این جمله را همۀ ما بارها شنیدهایم.
خسیس و ولخرج در ظاهر متضاد یکدیگرند. ولی اگر دقیق تر نگاه کنیم، آنها در یک نقطۀ مهم اشتراک دارند و آن هم علاقۀ شدید هر دو به پول و مهم بودن پول برای آنهاست. پول برای هر دو، به جای اینکه یک وسیلۀ زندگی باشد، به هدف زندگی تبدیل شده است. ولخرج مهم بودن پول را با خرج کردن زیاد آن نشان می دهد و خسیس با خرج نکردن و انباشتن آن. شیوۀ زندگی خسیس و ولخرج دو شکل اشتباهِ مصرف است. مسئله، درست مصرف کردن است نه مصرف کردن یا مصرف نکردن! و البته باید دید در هر موقعیتی، مصرف درست چگونه است. ارتباط جهان های اجتماعی با یکدیگر نیز پذیرفته است و پرسش اساسی، نه در اصل ارتباط، بلکه در چگونگیِ آن است. به نظر شما شکل های صحیح و مفید یا غلط و مضر ارتباط جهان های اجتماعی کدام اند؟ روابط جهان های اجتماعی با یکدیگر می تواند شکل های متفاوتی داشته باشد که هرکدام از آنها آثار هویتی متفاوت به دنبال می آورد. این روابط گاهی در محدودۀ هنجارها و نمادها یا در شیوه های زندگی است و گاهی در سطح عقاید، آرمان ها و ارزش های اجتماعی است.
اگر جهان اجتماعی با حفظ عقاید، آرمان ها و ارزش های خود، با جهان های اجتماعی دیگر تعامل و داد و ستد داشته باشد و در محدودۀ هنجارها و شیوۀ زندگی، عناصری را از جهان اجتماعی دیگر بگیرد و درصورت لزوم، تغ ییرات لازم را در آنها پدید آورد، زمینۀ گسترش و پیشرفت خود را فراهم می آورد. جهان اسلام در سده های نخستینِ رویارویی با جهان های اجتماعی دیگر، با حفظ هویت فرهنگی خود به تعامل با آنها پرداخت و به همین دلیل، عناصر سازگار با هویت خود را از آنها گرفت و در موارد مورد نیاز، به بازسازی آن عناصر پرداخت. به دلیل اهمیتی که اسلام برای عقل و عقلانیت قائل است، جهان اسلام در مواجهه با فرهنگ یونان و روم، تنها عناصر عقلی این دو فرهنگ را اخذ کرد و به تناسب جهان شناسی توحیدی خود در دانش های مختلف آنها دخل و تصرف کرد و عناصر اساطیری و مشرکانۀ آنها را نپذیرفت. اگر جهان اجتماعی در تعامل با جهان های دیگر، بر عقاید و ارزش های خود پافشاری نکند، داد و ستد فرهنگی به لایههای عمیق آن سرایت می کند و درصورتی که به مرور زمان، به عقاید و آرمان های خود پشت کند، دچار تحولات هویتی می شود. جهان اجتماعی ای که در مسیر تحولات هویتی، ارزش ها و عقاید جهان اجتماعی دیگری را قبول کند، به آن ملحق می شود. جهان اسلام در رویارویی با فرهنگهای دیگر، زمینۀ تحولات هویتی آنها را پدید آورد. بسیاری از فرهنگ ها همانند مصر و ایران و … در تعامل با جهان اسلام، عقاید و ارزشهای توحیدی آن را پذیرفتند و به آن ملحق شدند.


این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط:


پکیج پاورپوینت های درس جامعه شناسی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس چهاردهم)


پاورپوینت درس 1 جامعه شناسی پایه دهم انسانی کنش‌های ما


پاورپوینت درس 2 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پدیده‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 3 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 4 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تشریح جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 5 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 6 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پیامدهای جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 7 جامعه شناسی پایه دهم انسانی ارزیابی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 8 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت فردی و اجتماعی


پاورپوینت درس 9 جامعه شناسی پایه دهم انسانی باز تولید هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 10 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تغییرات هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 11 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعیپاورپوینت درس 13 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی


پاورپوینت درس 14 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی